İşte 2019 Tokyo Otomobil Fuarı'nda  tanıtılan modeller! - Page 1

Özellikle de konsept otomobillerin büyük ilgi gördüğü fuardaki modelleri gelin birlikte inceleyelim;


Lexus LF-30 Konsept
Toyota'nın lüks modellere odaklanan alt markası Lexus, elektrikli araç vizyonunu Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergiledi. Bu kapsamda, LF-30 Konsepti’nin örtüsünü açan üreticinin bu modeli, ilk yüzde 100 elektrikli otomobil olma özelliği taşıyor.


Kasım ayında tanıtılması beklenen model, 400 kW güce ve 700 Nm torka sahip otomobilin menzili ise 500 km olarak açıklanıyor. Ayrıca artırılmış gerçeklik teknolojilerini kullanarak yolcularına eğlenceli ve rahat bir yolculuk vadediyor.

İşte 2019 Tokyo Otomobil Fuarı'nda  tanıtılan modeller! - Page 2

Suzuki Hanare Konsept
Suzuki, Tokyo Otomobil Fuarı'na pek çok konsept model ile gelen firmalar arasında. Markadan yapılan açıklamada, otomobilin 'otonom mobil oda' şeklinde tanımlandığı kaydedildi. Tamamen otonom Hanare, Suzuki'nin tanımlamalarına göre ayaklı bir oturma odası niteliğinde. Modelin 1969 ve 1972 yılları arasında üretilen Carry'den esinlenerek geliştirildiği aktarılıyor.

İşte 2019 Tokyo Otomobil Fuarı'nda  tanıtılan modeller! - Page 3

Mitsubishi Mi-Tech Konsept
Mitsubishi'nin fuara elindeki her teknoloji ile birlikte geldiğini söyleyebiliriz. Mi-Tech, geleceğin "buggy'si" olarak nitelendiriliyor. Japon üretici, otomobilin ön ve arka far tasarımını gelecekte üreteceği modellerine taşımayı hedefliyor. Her iki aksında dört adet elektrikli motor bulunan MI-Tech, dört tekerlekten çekişe imkan tanıyor.


Elektrikli otomobilin bataryaları, araçta bulunan türbin motoru ile şarj ediliyor. Ayrıca bataryaların kablo ile de şarj etme opsiyonu da mevcut. Mitsubishi'nin jet tribünlü yeni motor teknolojisi ile dikkat çeken araç, ilerleyen yıllarda seri üretime de geçebilir.

İşte 2019 Tokyo Otomobil Fuarı'nda  tanıtılan modeller! - Page 4

Suzuki Waku Spo Konsept
Önümüzdeki yıl 100'üncü yılını kutlayacak Suzuki, fuarda retro tarza sahip Waku SPO isimli bir konsept otomobil tanıttı. Araç gücünü plug-in hibrit ünitesinden alacak, ayrıca Suzuki'nin iddialarına göre kabin içerisinde bulunan bir tuş aracın gövde tipinin, ön yüzün ve gösterge panellerinin değişmesine imkan sunacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.