Otomobil

İşte Avrupa’nın en çok satılan otomobili! Avrupa da onu çok sevdi!

Avrupa’da Temmuz ayının en çok satılan otomobili ortaya çıktı. Buna göre Dacia Sandero, zirveyi kimselere bırakmadı.

İşte Avrupa’nın en çok satılan otomobili! Avrupa da onu çok sevdi!

2021 Dacia Sandero, yeni iç ve dış tasarım çizgisi sayesinde ülkemizde oldukça beğeniliyor. Fiyat – performans anlamında oldukça iyi bir sonuç veren otomobil, bu bakımdan Türk tüketiciler tarafından tercih konusu oluyor. Ancak öyle görünüyor ki durum Avrupa’da da farklı değil. Temmuz ayı baz alınarak aktarılan sonuçlara göre Avrupa’da en çok satılan otomobil, 2021 model yılı ile Dacia Sandero oldu.

İşte Avrupa’nın en çok satılan otomobili! Avrupa da onu çok sevdi!

Paylaşılan verilere göre B sınıfı hatchback modeli, Temmuz ayında Avrupa’da 20.446 adet satarak liderliği kimselere kaptırmadı. Üçüncü nesli ile fiyat performans otomobili olduğunu kanıtlayan araç, Euro-NCAP’tan yalnızca iki yıldız alarak güvenlik konusunda soru işareti yaratsa da bu çok önemsenmemiş gibi duruyor. Avrupa’da da ekonomik gerekçeler, güvenlik gibi önemli bir hususun önüne geçmişe benziyor.

Lider Sandero’nun ardından ikinci sırada kendisine yer bulan otomobil ise Volkswagen Golf oldu. Liderden farklı olarak C sınıfı hatchback sınıfında yarışan Golf, 19.425 adet ile iyi bir satış performansı yakaladı. Üçüncü sırada ise Avrupa’da yılın otomobili seçilen Toyota Yaris yer alıyor. Otomobil 18.828 adet satarak Japonya merkezli üreticinin Temmuz ayında en çok satış yapan modeli konumunda bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.