Maserati’nin Torino’daki tasarım merkezinde, Lorenzo Ramaciotti yönetimindeki genç bir tasarımcı grubu tarafından yaratılan Alfieri konsept adını, Maserati ailesinin en tanınan yüzü olan ve 100 yıl önce Bolonya’da “Officine Alfieri Maserati” şirketini kuran Alfieri Maserati’den alıyor.

Türkiye’de Tofaş çatısı altındaki Fer Mas tarafından temsil edilen Maserati, otomotiv endüstrisinde 100. yılını kutlarken, sağlıklı bir şekilde büyümeye de devam ediyor.

İtalyan üretici, 2013 yılında Quattroporte ve Ghibli modellerinin lansmanıyla birlikte sürdürdüğü iddialı büyüme stratejisiyle, lüks spor otomobil segmentinin en ciddi oyuncularından biri olduğunu yeniden kanıtlıyor.

Yeni Quattroporte ve Ghibli modelleri Maserati’nin 4 kapılı lüks sportif sedan modellere yöneldiği izlenimini uyandırmışken, yeni Alfieri konsepti, markanın kayda değer bir yarış mirasına ve GT otomobillerde eşsiz bir geleneğe sahip olduğunu herkese çarpıcı bir şekilde hatırlatıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.