Otomobil

İşte İngiltere'nin sürücüsüz otomobili! (Video)

İngiltere, sürücüsüz otomobil planlarını duyurdu.


Google, bir süredir ABD’de sürücüsüz arabalarını test ediyor. Şimdi de İngiltere hükümeti sürücüsüz otomobillerini test etmek için planları olduğunu açıkladı.

2015 yılında sürücüsüz araçların piyasada olması bekleniyor ve iki kişilik elektrikli bu araçlar bir akıllı telefon uygulaması ile çalışabilecek. Sürücüsüz araçlar dokunmatik ekranlara sahip olacak ve insanlar içinde seyahat ederken bu ekranlardan internette gezinip kendi e-postalarını kontrol edebilecekler.

1383988528_driverless-car-1.jpg

İngiltere hükümeti 2015 yılına kadar yirmi sürücüsüz aracın test edilmesini planlıyor. 2017 yılında bu sayı seksene yükseltilecek. Araba, mühendislik firması Arup ve Oxford ve Cambridge üniversiteleri tarafından geliştirilmektedir.

İngiltere’de Heathrow Havaalanı gibi yerlerde bazı sürücüsüz elektrikli araçlar zaten kullanılıyor ancak, halka açık alanlarda ilk kez sürücüsüz araçlar kullanılacak.

Aşağıdaki videoda sürücüsüz aracın nasıl kullanıldığını gösteren videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.