Jeep hibrit motoru ile rekabet yön verecek!

Otomobil dünyasının en önemli ve ünlü isimlerinden biri olan Jeep, yeni hibrit modeliyle otomobil tutkunlarının nefesini kesecek.

Jeep hibrit motoru ile rekabet yön verecek!

Jeep hayranları ve off-road araç tutkunları, 1-9 Nisan 2023 tarihleri arasında Moab, Utah'ta düzenlenecek 57. yıllık Paskalya Jeep Safari etkinliğinde kendilerine özel bir şölen yaşayacaklar. Jeep markası, etkileyici arazi geçiş kabiliyetleri için tasarlanmış yenilikçi bir konsept araç koleksiyonu sunuyor. Elektrikli güç ve performansa odaklanan marka, her biri farklı güç aktarma organlarına sahip yedi ayrı konsept araç tasarladı. Bu araçlar arasında en son Jeep 4xe konsept araçları ve Jeep Wrangler Magneto, Jeep markasının ilk batarya-elektrikli (BEV) konsept aracı da yer alıyor.

Yıldız konumunda yer alacak olan Jeep Cherokee 4xe konsepti, sportif Wagoneer'ın iki kapılı versiyonu olan orijinal 1974 Jeep Cherokee SJ'e saygı gösteriyor. Jeep tasarım ekibi, 1978 Jeep Cherokee'yi 2022 Jeep Wrangler Rubicon 4xe ile birleştirerek modern, elektrikli, off-road bir performans aracı yarattı. Araç, düşük sırtlı koltuklarla kaplanmış özel bir iç mekana sahipken arka bank koltuğu dört noktalı bir güvenlik kafesiyle değiştirildi.

Jeep hibrit motoru ile rekabet yön verecek! - Resim : 1

Jeep hibrit motoru ile rekabet yön verecek!

78' Cherokee 4xe konseptinin dış tasarımı, orijinal oranlara sahip parlak, 1970'ler temalı çok renkli bir boya şemasıyla birleştirilerek modern, elektrikli, off-road bir performans aracına dönüştürüldü. Konsept aracın motor bölmesinde, iki elektrik motorunun, yüksek voltajlı bir pil paketinin ve yüksek teknolojili 2.0 litrelik turboşarjlı I-4 motorunun birleşimi olan gelişmiş Jeep Wrangler 4xe güç aktarma organı bulunuyor. Bu sayede araç, on-road ve off-road sürüş deneyimleri sunuyor.

Bu yıl görücüye çıkan bir diğer konsept araç ise üçüncü versiyonu olan Jeep Wrangler Magneto 3.0. Jeep Magneto 1.0 konsepti, 4x4 elektriklendirme sınırlarını zorlamak için tasarlanmış tamamen yetenekli bir BEV olarak ilk kez 2021'de tanıtıldı. Jeep Magneto, 6.000 rpm'ye kadar işleyen özel yapılmış bir aksiyel akı elektrik motoruna sahip ve tam kontrol sağlamak için altı ileri manuel şanzımana bağlanıyor.