Devel araba firması tarafından üretilen şeyhin arabası, jet uçaklarıyla yarışacak hıza sahip. Abu Dabi’de İngilizce yayın yapan “The National” gazetesine konuşan “Devel” şirketi başkan yardımcısı Şeyh Raşid El Attar, Dubai’yi lüks otomobil üretim merkezi yapacaklarını söyledi.

”Devel Sixteen” ismini verdikleri otomobilin tasarım aşamalarını anlatan Şehy Attar, “1000 beygir gücünde bir otomobil yapmak için yola çıktık. Ancak Bugatti Veyron’un bu özellikte bir otomobil olduğunu fark edince, fikrimizi değiştirdik ve 5000 beygir gücünde bir otomobil üretmeye karar verdik” dedi.

”Devel Sixteen” otomobilinin motorunu ABD’li bir şirketin geliştirdiğini belirten Şeyh Attar, otomobilde 7.2 litrelik V16 motor kullanılacağını belirtti.

ABD savaş uçağı F-15′ten yola çıkarak “Devel Sixteen”i tasarladıklarını belirten Şeyh Raşid El Attar, otomobilin saatte 560 kilometre hız yapacağını ve satış fiyatının 1.1 milyon Euro olacağını söyledi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.