Bursa’daki dizel ve benzinli sistemler fabrikalarında 30’dan fazla araç markası için otomotiv teknolojileri üreten Bosch Türkiye, General Motors’la birlikte, sürücünün araçla konuşacağı bir sistem üzerinde çalışıyor.

Bosch Türkiye Temsilcisi Steven Young “5 binin üzerinde mühendisimiz sürücü destek sistemlerimizin geleceği üzerinde çalışıyor. Örneğin General Motors’la yaptığımız pilot uygulama da Kara Şimşek dizisindeki gibi aracınızla konuşabileceğiniz bir ‘sürücü bilgi sistemi var” dedi.

DOKUNMADAN PARK EDECEK
Önümüzdeki yıllarda görülecek bir başka yeniliğin ise sürücülerin akıllı telefonlarıyla araçların içerisinde bile olmadan park etmelerini sağlayacak sistem olduğunu kaydeden Young “2015’te, park desteğini piyasaya süreceğiz” diye konuştu

BIRAK GİT, O YER BULSUN
Young’a göre gelecekte, otomobil 360 derecelik video sensörün yardımıyla kendi başına boş alan arayabilecek. u on yılın sonu itibarıyla araç, otoyol dâhilinde tüm kontrolü üstlenerek sürücü desteğine ihtiyaç duymadan sürüş yapabilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.