Birçok ödül kazanmış olan bu üstü açılan otomobil, gerçek roadster öğelerini sunar — sıra dışı atiklik ve sürüş dinamiği, optimum güç/ağırlık oranı ve heyecan uyandıran arkadan itmeli sürüş. Bir de, açılmayı bekleyen yumuşak tavan.

Alışılmışın dışındaki yaklaşımımızın tipik bir örneğini oluşturan bu spor otomobil, bir Japon konseptinden ilham alıyor: Jinba Ittai – ‘at ile binicisinin birlikteliği’. Mazda MX-5'i bu derece duyarlı, atik ve eğlenceli yapan da otomobil ile sürücüsü arasındaki bu özel bağdır.

Mazda MX-5’in sürüş performansı tüm dünyada ün salmıştır. Böylesine heyecan verici çeviklik ve duyarlı yol tutuş sunan bir sürüş deneyimi kazandırmak için, at ile binicisi ya da otomobil ile sürücüsü arasındaki uyumu anlatan Japon Jinba Ittai konseptini mercek altına aldık.

Ayrıca, otomobili daha hafif, daha güçlü yapmak için yeni malzemelerden ve teknolojilerden yararlandık. Bu yüzden, arkadan itişli MX-5, hem çok daha hızlı hem de sürmesi çok daha eğlenceli bir otomobil oldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.