Üretilmiş ilk Lamborghini’nin gösterimi sırasında, otomobilin aslında bir motoru bile yoktu. Turin Otomobil Show’unda seyirci karşısına çıkartılan ilk Lamborghini’nin üretimi tamamlanamadığı için araç bir motora bile sahip değildi

1960’lı yıllarda bir Miura’ya sahip olmak inanılmaz bir olguydu. 55 sene önce bir Miura’ya; ancak Dean Martin, Frank Sinatra ve Rob Stewart gibi çok ünlü ve zengin isimler sahip olabiliyordu. Hatta Frank Sinatra yapmış olduğu bir söyleşide, eğer bir kişi olmak istiyorsanız bir Ferrari satın alacağınızı, ancak zaten çoktan bir kişi olmuşsanız bir Lamborghini’ye sahip olacağınızı, söylemişti.

İtalyan Polis Merkezi, organ taşımak için de kullanılan bir Lamborghini Gallardo’ya sahip. 2005 yılında İtalyan polisleri, suçluları kovalamak için yeni bir model olan Lamborghini Gallorado’yu kullanmaya başladılar. Son teknoloji polis araç-gereçleriyle donatılmış olan bu otomobilde, ayrıca organ nakillerinde ulaşım için kullanılabilecek bir de soğutucu kasa bulunmaktadır.

Aventador’un tasarımında doğadan ilham alınmıştır. Biliyoruz ki doğadaki canlılardan ilham alınarak yapılan uçak, araba, gemi gibi birçok değişik araç bulunuyor. Lamborghini de Aventador’un tasarımında ilham kaynağı olarak üzerine basınca kötü koku yayan, yeşil renkli ve tüylü bacaklı böcekler örnek alınmış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.