Alman otomotiv devi, genişleyen ürün yelpazesine yeni eklediği otomobili Porsche Taycan'ının çıkışı için farklı bir yol izlemeye hazırlandığı gelen bilgiler arasında.


Öncelikle modelin çok daha güçlü türevi satışa sunulacak, yıl sonuna doğru ise giriş versiyonları alıcıların beğenisine sunulacak.


Bu iki modelin isimleri Taycan Turbo ve Taycan Turbo S olacak.

İki versiyon da toplamda 625 beygir gücü üretebilen iki elektrikli motora sahip. Ancak bu iki araç arasındaki maksimum çıkış gücü farkını oluşturan şey standart launch control sistemleri. “Giriş versiyonu” model, en yüksek çıkış gücü seçeneklerinde 850 Nm tork üretebilirken çıkış gücünü 680 bg gücüne kadar çıkarabiliyor.


Bu sayede Taycan Turbo, 0-100 km/sa hızlanmasını 3.2 saniyede tamamlayabiliyor ve 400 metreyi sadece 11.1 saniyede geçiyor. 

Launch Control sistemi açıldığında, bu iki elektrikli motor Turbo S’in çıkış gücünü 625 beygir gücünden 761 beygir gücüne çıkarıyor. 1000 Nm’yi aşan tork gücüne erişen araç, 0-100 km/sa hızlanmasını sadece 2.8 saniyede tamamlıyor ve 400 metreyi 10.8 saniyede geçebiliyor.


Yani Turbo S, Taycan Turbo'dan çok daha hızlı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.