Otomobil

Karşınızda yeni Hyundai Tucson

Hyundai’nin sevilen SUV modeli yenilendi. İşte karşınızda yeni Hyundai Tucson.

Karşınızda yeni Hyundai Tucson - Page 1

Son birkaç yıldır SUV modellerine olan ilgi hayli artmış durumda. Sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da SUV modelleri, HB ve sedan modellerden daha fazla tutuluyor. Hal böyle olunca üreticilerin SUV modellere karşı olan ilgisi de arttı. Hatta pek çok otomobil üreticisi artık yeni düzene ayak uydurmak için bu segmentteki model sayısını da arttırdı.

Hem ülkemizde, hem de Avrupa’da hayli tutulan SUV modellerinden birisi de Tucson’du. Hyundai geçtiğimiz gün yeni Tucson modelini tanıttı. Hyundai Türkiye, bugün yeni Hyundai Tucson ile ilgili şu detayları paylaştı.

Karşınızda yeni Hyundai Tucson

Hyundai Motor Company, online olarak gerçekleştirdiği global bir lansmanla Yeni Tucson modelini nihayet tanıttı. Uzun zamandır merakla beklenen C-SUV segmentindeki otomobil, yeni standartlar belirleyen deneysel bir tasarıma ve en son teknolojiye sahip.

İlk kez 2004 yılında tanıtılan ve dünya çapında 7 milyondan fazla satılan Tucson, Avrupa pazarında da 1.4 milyon adet satış başarısı gösterdi. Hyundai’nin tasarım açısından imajını ve aynı zamanda tüm pazarlardaki saygınlığını artıran Tucson, şimdi de markanın yeni Sensuous Sportiness yani Duygusal Sportiflik tasarım kimliğini ön plana çıkarıyor.

Geçtiğimiz yıl Los Angeles AutoMobility Fuarı’nda tanıtılan Vision T Concept baz alınarak üretilen Yeni Tucson, kompakt SUV segmentine sıradışı tasarım özellikleriyle farklı bir bakış açısı getiriyor. Hyundai Tucson aynı zamanda hibrit, plug-in hibrit ve 48 volt hafif hibrit motor seçenekleriyle de Avrupa pazarındaki elektrikli otomobillere alternatif modeller sunmuş oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.