KIA 2021 Sorento yeni tasarımı ile karşınızda - Page 1

Uzun süredir merekla beklenen ve 3 Mart’ta resmi olarak tanıtılması beklenen 2021 KIA Sorento ile ilgili olarak resmi bilgiler sonunda paylaşıldı. Yeni model ile dikkatleri üzerine çeken KIA,  2021 Sorento modelinde oldukça farklı bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.


Kısa bir süre sonra resmi olarak tanıtılması beklenen yeni SUV modeli 2021 KIA Sorento, Cenevre Otomobil Fuarı gerçekleştirilmeden önce yeni yüzünü gösterdi.


Sızıntı görselleri bir süredir medyada olan aracın son hali resmi kaynaklar tarafından doğrulandı. Yeni jenerasyon Sorento, bir önceki versiyona göre tamamaen farklı bir tasarım ile kullanıcılara sunulacak bunun yanında araç hibrit motor seçeneğine sahip olacak.


Koreli şirket KIA’nın, 2021 Sorento modelinde son dönemlerde otomobil üreticileri tarafından tercih edilen hibrit motor seçeneğini kullanması dikkat çekiyor. Bu hamlesi stratejik açıdan büyük bir öneme sahip. Elektrikli otomobillere geçiş dönemi olrak nitelendirebileceğimiz bu dönemde ara bir seçenek olarak sunulacak hibrit 2021 KIA Sorento yakıt konusunda kullanıcıları memenun edecek gibi görünüyor.


Sadece elektrik motoru ile 60 PS güç üretebilen araç içten yanmalı motoru ile toplam 230 PS güce ulaşabiliyor. 350 Nm tork değerini kullanıcılarına sunacağı aktarılan yeni SUV modeli 2021 KIA Sorento ile ilgili olarak çok detaylı biligiler paylaşılmıyor.


Dizel motor seçeneği ile kullanıcılara sunulacak aracın bu versiyonunun 2,2 litrelik motoru 202 PS güç ve 404 Nm tork değerlerini kullanıcılara sunuyor. Aks mesafesi ve uzunluk konusunda da çok büyük değişimleri barındıran 2021 KIA Sorento, kokpit bölümünde kullanıcılara rahat ve konforlu bir alan sunuyor.

KIA 2021 Sorento yeni tasarımı ile karşınızda - Page 2

Aracın kokpit bölümü

KIA 2021 Sorento yeni tasarımı ile karşınızda - Page 3

Yeni tasarımı ile Sorento daha kaslı ve sportif bir görünüme kavuşmuş.

KIA 2021 Sorento yeni tasarımı ile karşınızda - Page 4

Aracın kokpit bölümünde kullanıcı odaklı iyileştirmeler bizleri karşılıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.