Kia'nın EV4 sedan modeli ilk kez kamuflajlı haliyle görüntülendi

Kia'nın merakla beklenen EV4 sedan modeli nihayet görücüye çıktı. Geçtiğimiz yıl konsept olarak tanıtılan araç, tasarım detayları gizlenmiş olmasına rağmen, orijinal konsept modeline oldukça benziyor.

Kia, elektrikli araç serisini genişletmeye devam ediyor ve EV5, EV9, EV3 modellerinin yanı sıra yenilenen EV6’yı da duyurmuş durumda. Ancak, bu seride eksik olan EV4 modeli, Kia’nın elektrikli sedan konusundaki vizyonunu temsil ediyor. Yakın zamanda kamuflajlı haliyle ortaya çıkan EV4, geçen yıl ekim ayında konsept olarak tanıtılmıştı. O zamandan beri sadece EV3 modeli hayata geçti. Ancak, EV4 de lansman için hazır hale geliyor gibi görünüyor.

Kia'nın EV4 sedan modeli ilk kez kamuflajlı haliyle görüntülendi - Resim : 1

Koreli Healer TV'nin kısa bir YouTube videosunda, kamuflajlı bir EV4'ün taşınmaya hazır bir şekilde görüldüğü belirtiliyor. Kamuflaj, tasarım detaylarını başarılı bir şekilde saklıyor ancak konsept modeldeki ana hatların korunduğunu görmek mümkün. Düşük burun yapısı, aracın arkasına kadar uzanan tavan çizgisi ve sportif profil dikkat çekiyor. Ayrıca, tavan spoyleri de mevcut.

Farlar, dikey olarak hizalanmış ve kaputa kadar uzanıyor. Ön ızgara ise açık kalmaya devam ediyor. Videoda iç mekan gösterilmese de, konseptten yola çıkarak, iki adet 12.3 inç ekrana sahip şirketin yeni nesil ccNC bilgi-eğlence sisteminin kullanılacağı tahmin ediliyor. Kabin ise minimalist bir tasarıma sahip olacak.

EV4'ün şu anda seri üretimde olmadığı düşünülüyor ve Kia, bu modelin gelecek yıla kadar erteleneceğini doğruladı. Kore pazarında beklenen başlangıç fiyatı yaklaşık 35.000$ olarak belirlendi. Bildiğiniz gibi Kia’nın piyasaya sürdüğü EV 9 modeli ülkemizde olduğu gibi dünyada da yılın en iyi çıkış yapan SUV otomobili seçildi. Araçta o kadar fazla özellik mevcut ki yatan arka koltuklar sayesinde bagaj hacmi 828 litre oluyor. Şoför koltuğunun arkasındaki koltuklar 180 derece dönüyor ve araca VIP bir hava kazandırıyor. Aşağıda bu araca ait tanıtım videosunu da bulabilirsiniz.