Otomobil

Klasik: Citroen AX GT

Karşınızda yeni Citroen AX GT

Klasik: Citroen AX GT

Citroen AX GT ile ilgili ilk gözünüze çarpan şey klasikliği olacak. Görüntü olarak, yeni kelimesinden beklediğiniz hiç bir şeyi karşılamıyor ancak yine de yeni de Peugeot 205 serisine karşı geliyor. Araba seçimine ilk başladığınızda seçim işi hiç kolay olmuyor.

Süper lüks Alman arabalarından ya da spor Japon arabalarından almayacaksanız, işiniz daha da zorlaşıyor. Citroen AX GT sizi büyüleyen arabalardan değil. 80’lerin sonundan gelen bu araç Yunanistan stilini hatırlatıyor. MK2 Golf Gti ya da Peugeot 205 Gti ile benzer özelliklerle geliyor.

1382893138_axgt610x458.jpg

710 kg ağırlıktaki araç Lotus Elise ile aynı ağırlıkta geliyor. Maksimum hızı 112 mil/saat ve bu hızda gitmesi zor bir araç. 1.4 litre karbon motor, 85 fren beygir gücü üretiyor.

14 inç tekerleklere sahip. 205 ve Renault GT Turbo arasında bir motora sahip. En ilginci ise aracın beklenmedik ucuzlukta olması. Tam bir şehir içi aracı. Ancak yine de 205 ya da Golf istemediğinizden emin olmadan bu aracı almaya karar vermemenizi tavsiye ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.