Koenigsegg resmen "Yer Uçağı" dedirten modelini tanıttı! [Asfalta yapışacaksınız] - Page 1

Geçen hafta gerçekleşen Monterey Otomobil Haftası etkinliğinde görücüye çıkan çok sayıda muhteşem otomobil vardı.


Bunların arasında, firmanın ilk üretim otomobiline bir saygı duruşu niteliğinde olan ve İsveçli otomobil üreticisinin son 20 yılda dünyaya getirdiği tüm muhteşem teknolojilerin ve mühendislik yeniliklerinin bir bütünü olan Koenigsegg CC850 de vardı.

Koenigsegg resmen "Yer Uçağı" dedirten modelini tanıttı! [Asfalta yapışacaksınız] - Page 2

Altı ileri manuel gibi davranabilen otomatik şanzımanla, gezegende bunun gibi başka bir teknolojiye sahip olmayan bu araç 3.65 milyon dolarlık taban fiyatı ile herkese hitap etmiyor. Ancak araç daha çıkmadan ön siparişleri bitmiş durumda. Koenigsegg, talebi karşılamak için üretimi artırdığını bile duyurdu.

Koenigsegg resmen "Yer Uçağı" dedirten modelini tanıttı! [Asfalta yapışacaksınız] - Page 3

Bu tür araçlar, fiyat yelpazesini yukarılara çıkarsa da kurumsal açgözlülüğün ürünü gibi görünüyor. Zira bu araçlara harcanan paralar ile dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek de mümkün.

Koenigsegg resmen "Yer Uçağı" dedirten modelini tanıttı! [Asfalta yapışacaksınız] - Page 4

Koenigsegg, aracın fiyatı ve özellikleriyle iddialı olduklarını söylüyor. Firma aracı resmen yer uçağı şeklinde tasarlamış diyebiliriz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.