Otomobil

Lamborghini koronavirüs nedeniyle üretimi durdurdu!

Lamborghini, İtalya’daki Sant’Agata Bolognese bölgesinde bulunan tek fabrikasını koronavirüs salgını sebebi ile kapatma kararı aldı.

İtalyan otomobil üreticisi Lamborghini, İtalya Sant’Agata Bolognese’de bulunan fabrikasındaki üretimi koronavirüs sebebi ile geçici olarak durdurma kararı aldı.

Lamborghini koronavirüs nedeniyle üretimi durdurdu!

Koronavirüs salgını dünyada hızla, hatta deyim yerindeyse katlanarak yayılmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus geçtiğimiz gün, Avrupa'nın artık yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının merkez üssü haline geldiğini ifade etmişti. Son 24 saatte 250 kişinin daha hayatını kaybettiği İtalya'da koronavirüs kaynaklı ölü sayısı 1,266'ya yükselmiş durumda.

Bir süredir birçok şirket üretimlerini durduğunu ve kapatma kararı aldığını açıklıyor. Geçtiğimiz perşembe günü ise İtalyan spor otomobil üreticisi Lamborghini, perşembe günü e-posta yoluyla yaptığı açıklama ile korona virüsü sebebiyle İtalya'da yer alan fabrikasını üretimini 25 Mart'a kadar durdurduğunu açıkladı.

Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali yapmış olduğu açıklamada, “Bu önlem, şu anda kendimizi bulduğumuz olağanüstü durumda, halkımıza karşı bir sosyal sorumluluk ve yüksek duyarlılık eylemidir” dedi. “Hızla ve doğru esneklikle, halkımızla işbirliği yaparak ve doğru zamanda yeniden başlamak için durumu izlemeye devam ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.