Lamborghini LM 002'nin gelişimi 1970'lerin sonunda, Cheetah adıyla, askeri kullanım için yüksek performanslı bir off-road aracı geliştirmek için bir proje olarak başladı.

Lamborghini mühendis Giulio Alfieri, 1981'de LM 001 ile projeyi canlandırdı: Arka tarafa monte edilmiş bir motora sahip yenilikçi bir konsept, ardından önüne monte edilmiş bir güç aktarma organı ile LMA prototipi geliyor.

Alüminyum ve fiberglas gövdede, dört tekerlekten çekişli şanzıman, transfer kılıfı ve üç kendini kilitleyen diferansiyel ile SUV% 120'lik eğimleri aşabilir. 200 km / saat'in üzerinde hızlara ulaşan Lamborghini LM 002, kum gibi yumuşak yüzeylerde "kayan" özelliklere ve sıcak koşullarda yüksek dayanıma izin veren özel olarak geliştirilmiş Pirelli Akrep lastikleri ile donatılmıştır.

Lamborghini LM 002, süper spor otomobilleri istikrarlı eşlerine ve önemli off-road yeteneklerine ve gösterişli bir tasarıma ve varlığa uyacak performansa sahipken, diğerlerinden farklı olarak bir araç olarak piyasaya çıktığında dikkat çekti. 1986'dan 1992'ye kadar toplam 300 adet üretildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.