Lexus "Ne tasarım be" dedirten modelini yakında tanıtıyor! - Page 1

Electrified Sport'a göre Lexus LFA'nın halefi, ya yarış otomobilinden türetilen bir çift turbo V8 motor ya da tamamen elektrikli bir güç aktarma organı ile gelecek. Firma belki de hem ICE hem de EV varyantları bile sunabilir.

Lexus "Ne tasarım be" dedirten modelini yakında tanıtıyor! - Page 2

 Daha yakın tarihli bir söylentiye aracın, 1.000 beygirlik bir güce yakın olabileceğini ortaya koyuyor. Bilinen diğer önemli nokta ise LFA'nın halefinin sanal bir manuel şanzımanla gelebileceğini iddia eden Lexus Başkanı Koji Sato'nun açıklamaları.

Lexus "Ne tasarım be" dedirten modelini yakında tanıtıyor! - Page 3

Şubat ayında, Toyota'nın sanal şanzıman ile alakalı patentleri ortaya çıkmıştı. Tamamen elektrikli bir otomobilde manuel şanzıman sunmak, aracın tork kodlamasını kontrol ettiğinden gereksizdir. Bununla birlikte, bu kodlama, vites değiştirmeyi simüle eden ve bunun kontrolünü sürücüye veren bir varyasyona sahip olacak.

Lexus "Ne tasarım be" dedirten modelini yakında tanıtıyor! - Page 4

Yazılım, aktarma organlarına mekanik olarak bağlı olmamasına rağmen geleneksel bir şanzımanın geleneksel kavrama hissini ve vites değiştirmesini bile simüle edebilecek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.