Otomobil

LG ve GM, Chevrolet Bolt elektrikli araba üzerinde çalışıyor!

LG elektrikli otomobil Chevrolet Bolt'un bileşenlerinin çoğunu tedarik edecek.


Bu yılın başlarında General Motors, Chevrolet Bolt adı altındaki elektrikli otomobilini duyurmuştu. Seri üretimine geçilmesine karar veren General Motors, teknoloji şirketi LG ile önemli bir ortaklığa imza attı.

Haberlere göre Güney Koreli üretici LGGM Chevrolet Bolt elektronik bileşenlerini tedarik edecek. Geçtiğimiz aylarda General Motors temsilcilerinin LG fabrikalarını ziyaret etmesi ve bu fabrekaların geliştirilmesi için 250 milyon dolar yatırım yapması boşa değilmiş demek ki. Bu yatırım Chevrolet Bolt için gerekli tüm bileşenleri ve aksesuarlarının üretimini sağlayacak.

1445450132_img20151021205256.jpg

LG'nin üretimini yapacağı bileşenler arasında elektrikli araç bataryası, on-board şarj cihazı, elektronik panel, iklim kontrol sistemi ve diğer unsurlar yer alıyor. Önümüzdeki yıl yeni araçlarını piyasaya sürmeyi planlayan General Motors, üretim bandından çıkan ilk Chevrolet Bolt elektrikli araçlarını yaklaşık 30.000 dolardan satışa çıkaracak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.