Lincoln "Uzaydan gelmiş" dedirten aracı görücüye çıkartıyor! [Üç yapraklı Yonca] - Page 1

Ana şirket Ford, Mustang Mach-E ve F-150 Lightning gibi ürünlerle elektrikli araçlara öncülük etmesine rağmen, Lincoln lüks markası Cadillac da dahil olmak üzere rakiplerinin biraz gerisinde kaldı. Lincoln, Star Concept tarafından ön izlemesi yapılan Aviator boyutlu bir SUV da dahil olmak üzere 2026 yılına kadar beş yeni EV'i piyasaya sürmeyi planlıyor.

Lincoln "Uzaydan gelmiş" dedirten aracı görücüye çıkartıyor! [Üç yapraklı Yonca] - Page 2

İyi karşılanan Yıldız Konseptini takip eden Lincoln, Monterey Otomobil Haftası'na Model L100 Konsept adlı başka bir boyuttan gelmiş gibi görünen bir EV getirecek.


Şirketin ilk lüks otomobili olan "1922 Model L'ye" saygı duruşu olarak adlandırılan Model L100, yüzyıllık Amerikan lüksünü kutlacak. Lincoln, konseptin Quiet Flight tasarım dilinin sınırlarını "yarının nihai araç sığınağını" hayal etmek için zorladıklarını söylüyor.

Lincoln "Uzaydan gelmiş" dedirten aracı görücüye çıkartıyor! [Üç yapraklı Yonca] - Page 3

Ford Yetkilisi Bill Ford, "Lincoln dünyanın en kalıcı ve şık otomotiv markalarından biri oldu ve birçok yönden harika tasarım, sıfır emisyon ve teknoloji liderliğindeki deneyimlerle tanımlanan ikinci bir yüzyıl için mükemmel bir şekilde geri dönecek.


Lincoln benim ve ailem için, özellikle de babam ve büyükbabam için her zaman özel olmuştur. Lincoln'ün uzun ömürlü olmasının bir sırrı varsa, o da markanın temel değerlerini yenilik yapma ve geleceği yaratma arzusuyla dengeleme yeteneğidir." dedi.

Lincoln "Uzaydan gelmiş" dedirten aracı görücüye çıkartıyor! [Üç yapraklı Yonca] - Page 4

Bu sadece bir konsept olduğu için menzil ve güç özellikleri gibi detaylar henüz net değil. Lincoln, otomobilin tüm aracı tek bir sistem olarak ele alabilen yeni nesil pil hücresi ve paket teknolojileri kullandığını söylüyor.


Aracın tasarımı ve dizaynı iç alanı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı oluyor. Fütüristik konsept kabine bakılırsa Lincoln, içeride çok fazla yer olacağını hayal ediyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.