Londra'nın taksilerini Türk'ler yapacak! - Page 1

Habere göre, V1 konseptinin sağdan direksiyonlu ve elektrikli bir versiyonunu hazırlayan Karsan, geçen yıl haziran ayında araştırma ve danışmanlık şirketi Frost&Sullivan’ın düzenlediği “Kentsel Hareketlilik Konferans”na davet edilmiş, en ve konferansın ikinci günü de aracı tanıtmıştı.

Londra'nın taksilerini Türk'ler yapacak! - Page 2

2018'DE YOLLARDA OLACAK
Londra’da dün düzenlenen etkinlikte, söz konusu elektrikli prototip V1’in yanı sıra kentin ünlü “siyah taksi”si (black cab) de göz önünde bulundurularak tasarlanan üç farklı maketi de sergileyen Karsan, bu araçları “Sıfır Emisyonlu Londra Taksisi Tanıtım Organizasyonu”nda Belediye Başkanı Johnson’ın beğenisine sundu. Karsan’ın yanı sıra Frazer-Nash, Nissan, London Taxi Company ve Mercedes de araçlarını sergiledi.

Londra'nın taksilerini Türk'ler yapacak! - Page 3

Başkan Johnson, Karsan’ın Concept V1 taksi prototipini kapsamlı bir şekilde incelerken, direksiyonuna oturarak poz vermeyi de ihmal etmedi ve beğenisini belirtti. Johnson, Karsan Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç, Başkan Vekili Claude Nahum, Murahhas Aza Jan Nahum, CEO Murat Selek ve Hexagon Studio Genel Müdürü Tolga Doğancıoğlu’dan da bilgi aldı.

Londra'nın taksilerini Türk'ler yapacak! - Page 4

Başkan, yeni taksilerin 1 Ocak 2018’den itibaren lisans almaya başlayacağını, araçların özellikle kentin hava kirliliği değerlerinin en kötü olduğu bölgelerde elektrikle çalışabilmesi gerektiğini söyledi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.