Mazda, sürekli değişim halinde olan bir marka. Sadece yeni MX-30 gibi otomobillerle elektrik çağının yükselişinde gezinmeye çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni bir arkadan çekişli platform ve bu platformda ihtiyaçlarını karşılayacak bir dizi yeni SUV ile pazarı yukarı taşımaya çalışıyor.

Yakın zamanda tanıtılan CX-60 crossover bu yeni modellerin ilkiydi ve bunu Avrupa için bir CX-80 takip edecek, ABD pazarı için daha geniş CX-70 ve CX-90 versiyonları üretilecek.

Marka, yaşayacak olan MX-5 Miata'yı unutmadı ancak bir kayıp yaşandı. Autocar'ın bir raporuna göre, 2017'den itibaren Mazda'nın Vision Coupe konseptinin üretim versiyonuna dair umutlarımız gittikçe azaldı.

İlk olarak 2017 Tokyo Motor Show'da görücüye çıkan araç, Kodo: Soul of Motion tasarım dilinin en son halini sergilemişti. Ancak, iki yıl önce 2015'te piyasaya sürülen RX Vision, tüm söylentiler, patentler ve ticari markalar hakkında değişiklik olmasa da potansiyel olarak üretime devam ediyor. Ancak Vision Coupe şu anlık rafa kaldırıldı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.