ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Döner ise "Döküm ve işleme fabrikasında 400'ün üzerinde çalışanımızla yaklaşık 2 bin çeşit eksantrik mili üretiyoruz" diyor.

Sivas'tan 46 ülkeye eksantrik mili ihraç eden ve McLaren lüks segmentinin motor tedarikçisi olan firma tarafından "2013 yılı en iyi tedarikçisi" seçilen ESTAŞ Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, başka firmaların dikkatini de çekerek ihracat yaptığı ülke sayısını 51'e yükseltmeyi hedefliyor.

Kentte 1975 yılında 150 metrekarelik atölyede eski bir torna tezgahında üretime başlayan merhum Halis Vermezoğlu'nun öncülüğünde, 6 ortakla 1977'de kurulan ESTAŞ, Sivas Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 32 bini kapalı olmak üzere 130 bin metrekare alanda üretim faaliyetini sürdürüyor.

Ünlü firmaların ürettiği otomobiller ile ağır vasıtaların, lokomotiflerin ve gemi jeneratör motorlarının eksantrik milini (kam mili) imal eden ESTAŞ, 46 ülkeye parça ihraç ediyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.