Mekanın sahibi geri geldi! Fiat’ın efsane otomobili yeniden üretilecek!

Fiat ailesinin efsanevi otomobili, yollara geri dönüyor. İşte o otomobil ve yollara dönüş tarihi!

Mekanın sahibi geri geldi! Fiat’ın efsane otomobili yeniden üretilecek!

Dedesi Fiat Uno’dan aldığı mirası katlayarak çok daha iyi bir hale getiren Fiat Punto, otomobil pazarına geri dönüyor. 1993 yılından 2018 yılına kadar üretilen araç, segmentinde en fazla tercih edilen modellerin başında geliyordu. Ancak Fiat, aldığı kararla 2018 yılından sonraki süreçte aracın üretimini askıya aldı. 5 yıldır sessizliğini koruyan Punto için sevindirici haber ise Stellantis tarafından geldi. Fiat markasını bünyesinde barındıran Stellantis, Punto’nun 2023 yılında yeniden üretime gireceğini duyurdu.

Mekanın sahibi geri geldi! Fiat’ın efsane otomobili yeniden üretilecek!

Ayrıca yapılan açıklamaya göre Yeni Fiat Punto, Peugeot 208 ve Opel Corsa ile kardeş olacak. Bu sefer geçmişe göre çok daha iddialı bir şekilde gelecek olan otomobilin hibrit olarak üretileceği ifade ediliyor. Fiat Punto bilindiği üzere ilk nesli ile 3.4 milyonluk bir satış başarısı elde etmişti. Otomobil daha sonraki süreçte Grande Punto, Punto Evo ve Punto isimleri ile satışa sunulmuştu. 2023 yılında gelecek olan aracın tasarımsal çizgileri, geçmiş yıllardakinden izler taşıyacak mı, bunu da zaman gösterecek.

Bu duyuru ile beraber B segmentindeki alternatiflere bir yenisinin daha ekleneceği de belli oldu. Peki ama Punto, sert rakipleri karşısında başarılı olabilecek mi? Bunu şimdiden bilmek güç, ancak bildiğimiz bir şey var ki otomobilin sınıfında oldukça iyi rakipleri mevcut.