Merakla beklenen TOGG’un fiyatı belli oldu! Tahmin edilenden daha düşük! - Page 1

TOGG için geri sayım devam ediyor. Peki Türkiye'nin yerli ve milli otomobili ne zaman satışa sunulacak? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.


Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG, önümüzdeki ay ön siparişe açılacak. Şubat ayı itibariyle alınacak olan ön siparişler Mart ayından itibaren sahiplerine teslim edilecek. Peki TOGG nasıl bir fiyat etiketine sahip olacak?

Merakla beklenen TOGG’un fiyatı belli oldu! Tahmin edilenden daha düşük! - Page 2

Bilindiği üzere TOGG’un da yer aldığı sınıftaki elektrikli otomobillerden alınan ÖTV oranı yüzde 15’e düşürülmüştü. Bu hamle ile birlikte TOGG’un fiyatında da önemli bir düşüş yaşandı. Zira bu karar alınmadan önce TOGG’un 1 milyonun üzerinde bir etiketle satışa sunulacağı söyleniyordu. Lakin ÖTV kararı işleri değiştirdi.

Merakla beklenen TOGG’un fiyatı belli oldu! Tahmin edilenden daha düşük! - Page 3

Daha önce TOGG’un fiyatı ile ilgili pek çok dedikoduya tanıklık ettik. En yaygın olan söylenti ise TOGG’un C-SUV kategorisindeki otomobillerle rekabet edebilecek seviyede bir fiyat etiketine sahip olacağıydı.

Merakla beklenen TOGG’un fiyatı belli oldu! Tahmin edilenden daha düşük! - Page 4

Bazı kaynaklar ise aylar öncesinden TOGG’un fiyatının 1 milyon civarında olacağını söylemişler ve hatta TOGG’un 1 milyon TL’den daha düşük bir fiyata satılmasının mümkün olmayacağını dile getirmişlerdi. Lakin bu sav çok da doğru çıkmadı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.