Mercedes-Benz, A Serisi'nin dört kapılı ilk seçeneği olan Sedan'ı Türkiye'de piyasaya sürdü. İlk olarak uzun aks mesafesine sahip versiyonu Çin'de tanıtılan araç Avrupa pazarından 3 ay sonra Türkiye'ye giriş yaptı.


Mercedes-Benz, Yeni A-Serisi Sedan ile kompakt sınıfta standartları yeniden belirliyor.


Türkiye pazarı için büyük önem taşıyan Yeni A-Serisi Sedan, benzinli ve dizel motor seçenekleri ile 246.100 TL’den başlayan fiyatlarla Haziran ayı itibarıyla satışa sunuluyor.

Alman otomotiv devi, yeni aracın yıl sonuna kadar toplam satışlarda en az %10’luk pay almasını amaçlıyor. Böylelikle Mercedes-Benz, Premium kompakt otomobil pazarında lider konumunu korumayı hedefliyor.

A Serisi sedan kabininin içinde de bolca teknolojiye kavuşmuş. Firmanın A-Serisi ile beraber tanıttığı MBUX bilgi eğlence sistemi sedan modelin içerisine de taşınmış. Bu sistem dijital gösterge paneli ve "artırılmış gerçekliğe" sahip dokunmatik tuşları içeriyor. Mercedes bu sistemin şimdiye kadar ürettikleri en gelişmiş sistem olduğunu iddia ediyor.

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan: “A-Serisi, en son teknolojisini sedan konforu ile buluşturuyor.”


Yeni Mercedes-Benz A-Serisi Sedan’ı Türkiye pazarına tanıtmak amacıyla 13 Haziran tarihinde Swissotel’de bir basın lansmanı gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıda konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu İcra Kurulu Üyesi Şükrü Bekdikhan, A-Serisi’nin Mercedes-Benz markasını otomotivden mobilitiye taşıyan bir seri olduğunu belirterek; “A-Serisi ile Mercedes-Benz konforu ve teknolojisini daha ulaşabilir seviyeye taşıyarak her yaşı içine alan, kendimize özgü bir jenerasyonu oluşturduk. A-Serisi, en son teknolojisini sedan konforu ile buluşturuyor. Haziran ayı itibarıyla satışa sunduğumuz Yeni A-Serisi Sedan’ın 2019 yılı satışlarımızın en az %10’luk dilimini oluşturmasını bekliyoruz. Aracımızın Türkiye pazarı için başta gelen modellerden biri olacağına inanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.