Otomobil

Mercedes-Benz elektrikli ticari aracı Concept EQT'yi duyurdu

Mercedes-Benz'in elektrikli araç yağmuru Concept EQT modeli ile devam ediyor.

Mercedes-Benz elektrikli ticari aracı Concept EQT'yi duyurdu

Geçtiğimiz günlerde yüzde 100 elektrikli lüks sedan modeli EQS ve ardından C sınıfı SUV EQB'yi tanıtan Mercedes-Benz şimdi de elektrikli van yani ticari araç olacak Concept EQT'yi duyurdu.

Mercedes-Benz elektrikli ticari aracı Concept EQT'yi duyurdu

Ailenin diğer EQ modellerinde olduğu gibi yüzde 100 elektrikli olan otomobille ilgili henüz çok fazla detay bulunmuyor. Marka yaptığı duyuru ile aracı 10 Mayıs tarihinde düzenlenecek bir etkinlikle resmi olarak tanıtacağını açıkladı.

Araçla ilgili (tam olmasa da) kısmi bir fotoğraf da paylaşan Mercedes-Benz, ilk ipucunu vermiş oldu. Paylaşılan fotoğrafta aracın diğer EQ modellerine benzeyen bir ön panjur tasarımı olduğu görülüyor. Aracın markanın daha önce tanıttığı lüks karavan EQV'nin biraz daha uygun fiyatlı sürümü olması bekleniyor. Bu yeni aracın tanıtımı ise ünlü kaykaycı Tony Hawk tarafından yapılacak.

Mercedes-Benz elektrikli ticari aracı Concept EQT'yi duyurdu - Resim : 1

Mercedes Concept EQT ile ilgili detaylar henüz netleşmese de menzilinin 300 km civarında olması bekleniyor. Ülkemizde pek bulunmasa da özellikle Avrupa ve ABD'de elektrikli ticari araçların sayısı giderek artıyor. Özellikle van ve minibüs sınıfında yük taşımak için kullanılan bu araçların önümüzdeki yıllarda Türkiye pazarında da satılacağını söylersek yanılmış olmayız.

Teknolojioku olarak 10 Mayıs 2021 Pazartesi günü yapılacak Mercedes Consept EQT etkinliği canlı olarak takip edip sizlere detaylı bilgi vereceğimizi de belirtelim.Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.