Mercedes-Benz'in bir süredir EQS'nin bir SUV varyantını hazırladığını bekliyoruz ve bu ayın başlarında marka tasarıma dair bir teaser yayınlamıştı. Açıklamadan önce, sızdırılan görüntüler çevrimiçi olarak ortaya çıktığında şirketin SUV gizliliği bozulmuş olabilir ancak şimdi, üç köşeli yıldız firma, uzun süredir beklenen elektrikli SUV'u resmi olarak tanıttı.

Aynı adı paylaştığı sedan versiyonundan stil tasarımlarını alan EQS SUV, ön tarafında standart Dijital Işık Farları ile çevrili imzalı siyah panele sahip. Bir ICE motorunun olmamasına rağmen, kaputtaki güç kubbeleri, yol kullanıcılarına sunulan beygir gücüne dair ipucu veriyor ve lüks SUV'e saldırgan bir dokunuş katıyor.

Yan profile geçildiğinde, aynı hizada kapı kolları siyaha boyanmış çamurluk davlumbazlarıyla uyumlu bir şekilde duruyor. Arka kısım daha az belirginken, ışık çubuğu ve krom süslemeli difüzör sayesinde daha küçük Mercedes-EQ modellerini andırıyor. Karmaşık tasarımlı 20 inç alaşım jantlar her iki modelde de standart sunulmakta.

Dış stil herkese hitap etmeyebilir, ancak standart özellikler ve konfor, pratik iç mekân kesinlikle çekici düzeyde. Ön koltuktaki yolcular, sedanda ilk kez görülen aynı MBUX Hiper Ekran kurulumuna sahip olacaklar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.