Mercedes Benz yakında yeni elektrikli araç şarj merkezlerini tanıtacak

Elektrikli otomobil sektörü günden güne büyümeye devam ediyor. Otomotiv sektörünün dev ismi Mercedes’te bu pazara olan ilgisini arttırmış durumda.

Mercedes Benz yakında yeni elektrikli araç şarj merkezlerini tanıtacak

Elektrikli araç (EV) şarjında manzarayı yeniden şekillendirme çabası içinde olan Mercedes-Benz, hızlı şeride geçiyor. Bu sonbaharda, Mercedes-Benz, kendi hızlı şarj istasyonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İlk üç istasyon Atlanta, Chengdu ve Mannheim'da hizmete girecek olan Mercedes-Benz, artık sadece yolun bir oyuncusu değil, aynı zamanda şarj oyununda da bir rakip.

Mercedes-Benz, EV şarj dünyasının Starbucks'ı olmayı hedefliyor. Diğer otomobil üreticileri mevcut ağlarla ortaklık kurmayı tercih ederken, Mercedes-Benz, EV şarjında bir Starbucks deneyimi sunmayı amaçlıyor. Bunu şöyle hayal edin: Ana bir yola veya bir Mercedes-Benz bayisine yakın bir şekilde yer alan bir şarj noktasına giriyorsunuz, aracınızı bağlıyorsunuz ve birkaç dakika içinde aracınız tamamen şarj oluyor. Bu sırada bir şeyler atıştırabilir, tuvaleti kullanabilir ve yolculuğunuza devam edebilirsiniz. Bu, sadece şarj süresiyle sınırlı olmayan bir kolaylık.

Mercedes Benz yakında yeni elektrikli araç şarj merkezlerini tanıtacak

Mercedes-Benz'in şarj istasyonları sadece aracınızı şarj etmekle kalmıyor. Bunlar tam teşekküllü molalık yerler olarak tasarlandı. Sadece şarj cihazları değil, aynı zamanda içecek ve tuvalet gibi olanaklar da sunuyorlar. Bazı yerlerde aracınızın şarj durumunu ve şarj cihazının kullanılabilirliğini gösteren LED göstergeler olarak da çalışan akıllı ışık direklerini görebilirsiniz. Tabii ki, teknoloji de geride kalmıyor. Şarj üniteleri, tüm elektrikli araçlar için hızlı şarjı destekleyen 400 kilowatt'a kadar güç çıkışı sunacak. Ve tüm markalara açık olacaklar, ancak Mercedes-Benz sahipleri bekleme süresini atlamak için rezervasyon yapabilecekler.

2030 yılına kadar Mercedes-Benz, özellikle Kuzey Amerika, Avrupa ve Çin'de olmak üzere 10.000'den fazla şarj noktası kurmayı planlıyor. İşte en güzel yanı: kullanılan tüm elektrik %100 yenilenebilir olacak. Mercedes-Benz, diğer ortaklıklarından vazgeçmiyor. Avrupa'da Ionity ile hala ortaklık içinde ve Kuzey Amerika'da altı diğer üreticiyle ortak bir girişimin parçası. Ancak solo girişimiyle, şirket, şarj etme eylemini premium, son derece kullanışlı bir deneyime dönüştürüyor.

Mercedes-Benz sadece araçları değil, bir tanesine sahip olma deneyimini de elektriklendiriyor.