Otomobil

Mercedes-Benz yeni yıla CLA modelini tanıtarak girdi!

Mercedes-Benz, CES 2019’da tasarım ikonu olarak konumlandırdığı Yeni CLA’yı tanıttı. İşte detaylar!

Mercedes-Benz yeni yıla CLA modelini tanıtarak girdi!

Mercedes-Benz, CES 2019’da tasarım ikonu olarak konumlandırdığı Yeni CLA’yı tanıttı. Fuarda Mercedes-Benz CLA’nın dünya tanıtımını yapılırken, marka Mercedes-Benz EQC ve Vision URBANETIC olmak üzere iki ABD lansmanına da ev
sahipliği yaptı.

Mercedes-Benz Kamyon Ürün Grubu ise fuarda geleceğe yönelik otonom sürüş stratejisiyle ilgili önemli yenilikleri paylaştı. Mercedes-Benz, tasarım ikonu olan yeni CLA modelini Las Vegas’ta gerçekleştirilen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2019 kapsamında tanıttı.

Mercedes-Benz, önemli bir rol üstlenen ilk nesil CLA’dan 750 adet satarak çok büyük bir başarıya imza attı. Yeni CLA, ilk neslin temel tasarım karakteristiğini koruyarak bünyesinde barındırdığı yenilikçi teknolojilerle yerini aldığı neslin başarısını daha da ileriye taşıyacak gibi duruyor. 

Mercedes-Benz, araç ve yeniliklerini 8–11 Ocak 2019 tarihleri arasında fuarda
sergilemeye devam edecek. Mercedes-Benz CLA’nın dünya lansmanının
yanında, ayrıca elektrikli Mercedes-Benz EQC ve Vision URBANETIC mobilite konseptinin de ABD tanıtımı yapıldı.

Mercedes-Benz yeni yıla CLA modelini tanıtarak girdi!

Yeni CLA tasarımını yansıtan sürüş dinamikleriyle dikkat çekiyor. Önceki nesil
ile kıyaslandığında önde 63 mm ve arkada 55 mm arttırılmış iz genişliği ve düşürülen ağırlık merkeziyle köşelerde konumlandırılan tekerlekler, Mercedes-Benz’in yeni kompakt sınıf modellerine son derece sportif sürüş özellikleri kazandırıyor.

Bunu sessiz çalışan dört kollu arka aks, standart olarak sunulan hıza duyarlı direksiyon sistemi ve sıvı dolgulu ön mafsallar da dahil son derece gelişmiş bir yürüyen aksam tamamlıyor. Lastik ebatları 205/60 R 16 ile başlıyor ve 225/40 R 19’a kadar uzanıyor.

CES Fuarı’nda dünya tanıtımı yapılan Mercedes-Benz vivoactive 3 Smartwatch ile uyumlu bir Garmin Wearable entegre edildiğinde, stres seviyesi veya uyku kalitesi gibi kişisel değerlerin tavsiye uygunluğunu optimize ediyor. Bu sayede zorlu, hatta monoton yolculuklarda bile sürücünün iyi hissetmesi ve rahatlaması amaçlanıyor.

Bu özellikler entegre Garmin Wearable üzerinden medya ekranına da aktarılabiliyor. Henüz aracın fiyatı ve çıkış tarihi resmi olarak paylaşılmış değil. Teknolojioku olarak yerinde takip edip en yeni teknoloji haberlerini sizlere aktaracağımız CES 2019 ile ilgili merak ettiğiniz her şey özel sayfalarımızda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.