Mercedes'ten harika proje geliyor! Kapı kolları dijital ekranlara dönüşüyor! - Page 1

Mercedes, dört kapılı AMG GT 63'ün en son özellikleri ile ortaya çıkmış ve bunlar muhteşem karşılanmıştı. Ancak ne yazık ki, otomobil piyasasının odak noktası elektrifikasyona geçiyor ve arabalarımız giderek daha dijital hale geliyor.

Mercedes'ten harika proje geliyor! Kapı kolları dijital ekranlara dönüşüyor! - Page 2

 Mercedes EQS gibi üst düzey araçlar, çok sayıda teknoloji ve kişiselleştirme için çok sayıda özellik sunabiliyor. Yeni keşfedilen bir patent başvurusu, Mercedes müşterilerini heyecanlandırdı.


Mercedes, ihtiyaçları daha iyi karşılamak için yeni bir ekran içeren kapı kolu patenti başvurusunda bulundu.

Mercedes'ten harika proje geliyor! Kapı kolları dijital ekranlara dönüşüyor! - Page 3

USPTO'ya sunulan belgelerde Mercedes, "Araçlar gibi bireysel ürünleride kişiselleştirmek için artan bir istek var. Müşteri, aracın mümkün olduğunca bireysel ve kişisel olarak tasarlanmasını ve/veya ona cevap vermesini bekliyor."


Bu amaçla Mercedes, normal ışık yayan diyotlardan veya organik LED'lerden (OLED) oluşan bir sıvı kristal ekran kullanarak, kapı kolunun kişiselleştirilmiş bilgileri gösterebilmesini sağlayabileceğini söylüyor.

Mercedes'ten harika proje geliyor! Kapı kolları dijital ekranlara dönüşüyor! - Page 4

Bir akıllı telefon uygulaması ile sinyal kullanarak çalışan yeni kapı kolları, bireysel kullanıcılar için anahtar olarak telefon sistemleriyle aynı şekilde çalışacak. Böylece arabanın bir kullanıcısı yaklaştığında, araba kim olduğunu algılayacak ve kişisel bir mesaj görüntülenecek, "Merhaba, Recep. Nasılsın kardeşim?" gibi veya "İyi akşamlar, Recep."

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.