Her yıl tatile gittiğini ifade eden Akkaya, otel ücretlerinin yüksek bularak otomobilini oda gibi düzenlemeye karar verdiğini dile getirdi. Akkaya, şöyle devam etti:

"Evde oturdum, elime kağıt kalem aldım. Aracın her bölgesini kendi isteğim doğrultusunda dizayn ettim. Tüm malzemelerini kendim temin ettim ve işçiliğini de ben yaptım. Birçok arkadaşım 'Bu arabayla bu kadar uğraşma, astarı yüzünü geçti' dedi ama bu benim hevesimdi ve yaklaşık 1,5 yılda istediğim gibi bir araç yaptım. Aracım aynı zamanda benim bir nevi ikinci evim oldu.

"Yürüyen 1+1 apart daire"

Otomobilin arka kısmını koltuk değil yatak olarak tasarladığını aktaran Akkaya, "Uzun yola giderken bir kenara çekip uyuyorum, sonra yoluma devam ediyorum. Tatile gittiğimizde arkadaşlarım otel parası veriyor. Ben ise deniz kıyısına arabamı çekip içinde yatıyorum. İçinde yemeğimi yiyorum, buzdolabı ve televizyon da var. Ev konforunu yaşıyorum. Yürüyen 1+1 apart daire gibi her ihtiyacımı görüyor" dedi.

Araca satın aldığı fiyat kadar yaklaşık 7 bin lira masraf ettiğini belirten Akkaya, "Kendim yaptığım için ucuza mal oldu. Kendime göre daha konforlu bir tatil yaşıyorum." ifadesini kullandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.