Otomobil

Motosiklet görünümlü 5G destekli otomobil: Seat Minimo (video)

MWC fuarında görücüye çıkan ilginç bir konsept otomobil olan Seat Minimo, dört tekerlekli motosiklete benzeyen bir ulaşım aracı. Aracın özelliklerine bu videoda göz atıyoruz.

Motosiklet görünümlü 5G destekli otomobil: Seat Minimo (video)

Otomobilde bulunan entegre pil sistemi sayesinde birkaç dakika içinde pili değiştirilebiliyor. Bu da araç sahibinin pil bittiğinde şarj etmek için beklememesi anlamına geliyor. Şehiriçi kullanım amacıyla tasarlanan Seat Minimo, 2.5 metre uzunluğunda, 1.2 metre genişliğinde ve 3.2 metre karelik yer kaplıyor. Minimo, motosiklet park alanlarına park edilebiliyor ve normalde yalnızca bir otomobilin sığabileceği trafik şeridine yan yana sığabiliyor.

Motokislet görünümlü 5G destekli otomobil: Seat Minimo (video)

Minimo aynı zamanda otomobilin ekranına kullanıcının akıllı telefonunu herhangi bir kablo ya da bir soket ihtiyacı olmadan otomobile bağlayan ‘Dijital Erişim’ anahtarı ve kablosuz Android Auto ile kolay dijital kullanıcı deneyimi sağlayan 5G teknolojisine sahip bir araç.

Diğer özelliklerinin yanı sıra otomobil sürücünün 16 ya da 18 yaşında olduğunu tespit ederek hızını 45 ya da 90 kilometre olarak tanımlayabiliyor. Android Auto’daki Google Asistan uygulaması ile kullanıcılar sesli komut ile otomobile bağlı kalabiliyor, kolaylıkla yanıt alabiliyor ve medyayı sistemini kontrol edebiliyorlar.

Şimdilik konsept aşamasında olan ve henüz yollara çıkmayan otomobille iki kişi seyahat edebiliyor. İşte MWC fuarında gördüğümüz ve beğendiğimiz Seat Minimo:

Bu yıl 25-28 Şubat tarihleri arasında İspanya'nın Barselona şehrinde düzenlenen MWC 2019 etkinliğini yerinde takip ettik. En güncel haber, video ve içerikler için MWC 2019 sayfamızı takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.