Otomobil

Müjde: Motorin fiyatlarına dev indirim!

Hafta sonu ortaya çıkan söylentiler gerçeğe dönüştü ve motorin fiyatlarında indirime gidildi. İşte detaylar!

Müjde: Motorin fiyatlarına dev indirim!

Uluslararası piyasada petrol fiyatlarının düşmesi, Türkiye’deki yakıt fiyatlarını da etkiledi. Bu konudaki ilk söylentiler hafta sonunda ortaya çıkmıştı. Biz de konu hakkında bir haber yapmış ve sektöre yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre Pazartesi veya Salı günü motorinde 2 liralık bir indirimin beklendiğini ifade etmiştik. İndirim haberi doğru çıktı ve 2 lira olmasa da motorin fiyatlarında ciddi bir indirime gidildi.

Müjde: Motorin fiyatlarına dev indirim!

Bu gece yarısından itibaren geçerli olan ve indirim, 1 lira 74 kuruş olarak açığa çıktı. Pompa fiyatlarına yansıyan indirim sonrası tabelalar değişti ve buna göre motorinin İstanbul’daki litre fiyatı 23 lira 2 kuruşa geldi. Tabii bunun ortalama fiyatlar olduğunu ve şirketten şirkete farklılık gösterdiğini de belirtmiş olalım.

Benzin fiyatlarına baktığımızda ise henüz herhangi bir değişikliğin olmadığına şahit oluyoruz. Ancak ilerleyen dönemlerde bu konu hakkında da çeşitli gelişmeler olabilir. Ülkemizin üç büyük şehrindeki güncel ortalama yakıt fiyatlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

İstanbul

Benzin: 19,23 TL
Motorin: 23,07 TL
LPG: 10,62 – 11,07 TL

Ankara

Benzin: 19,34 TL
Motorin: 23,18 TL
LPG: 10,94 TL

İzmir

Benzin: 19,34 TL
Motorin: 23,02 TL
LPG: 10,74 TL

Yorumlar
Vatandaş
Iste bizim zekamiz,,1,70 indirim nerdeyse tarihi bir fırsat gibi lanse edildi,,yahu dunyada yüzde 30 zam oldu,bizde yüzde 350 ,,, inerken neden bu kadar yavaş ve az iniyor?? olması gereken rakam 13--15 tl litresi olmalı
Cevapla
İlhan
Neye bu kadar sevindiniz anlam veremedim.Dev indirim 1.74 tl mi ne hale geldi ülke
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.