Otomobil

Müjde! Sıfır otomobil kıtlığı sona eriyor!

Son yıllarda ayyuka çıkan sıfır otomobil kıtlığı sona eriyor. Müjdeyi veren ise oldukça yetkin bir isim olan Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu.

Müjde! Sıfır otomobil kıtlığı sona eriyor!

Bildiğiniz gibi son yıllarda sıfır otomobil piyasasında araç kıtlığı göze çarpıyor. Sıfır otomobil satın almak isteyen vatandaşların önemli bir bölümü, isim sırasına girmek zorunda kalıyor. İşte pandemiyle beraber ortaya çıkan ve günümüze kadar gelen bu sorunun çözülmesine az bir zaman kaldı diyebiliriz. Bu söylemin sahibi ise herhangi biri değil, Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu.

Müjde! Sıfır otomobil kıtlığı sona eriyor!

Gündeme dair önemli açıklamalar yapan Gülin Reyhanoğlu, otomobil tedariki için müjdeli sözler söyledi. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 87 daha fazla otomobil tedarik edildiğini ifade eden Reyhanoğlu, "Öncelikle ham maddedeki, çipteki ve üretimdeki eksiklikler, şimdi de lojistiğin getirdiği birtakım eksiklikler var. Hem perakende tarafta hem de filo tarafında ötelenmiş bir talep var. Aslında araç geliyor. Geçtiğimiz yıla göre de ocak-şubat döneminde yüzde 87 oranında daha fazla araç getirdik ama yine de yeterli değil. Yeterli olmamasının sebebi ötelenmiş, birikmiş bir talep olmasıdır." dedi.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü, sorunun ne zaman çözüleceğine dair de önemli detaylar verdi. Buna göre 2023 yılının ikinci yarısından itibaren tedarik sorunları daha da azalacak ve sıfır otomobil pazarında bir rahatlama olacak. Umarız en yakın zamanda otomobil pazarında böyle bir rahatlama meydana gelir ve tüketiciler biraz daha rahat hareket etme imkanı bulur.

Yorumlar
Nerde denetim
Ülkede satış yapan bayiler işi karaborsa bağlamış Devletimizde ötv ve kdv aldığı için bu işe çözüm bulmuyor çanak tutuyor diyebiliriz
Cevapla
Kerem
Sen alınca devlet ötv kdv almıyor mu
Xxxxx
Yatacak yeriniz yok toprak kabul etmicek sizi şerefsizler 300 binlik arabaya plaka taktınız 2. El olarak 600 bine sattınız kansızlar
Cevapla
Gelen Yardim
6 aydir A3 sportpack bekliyorum bayilerde yok 0 fiyati 930 2.el 1200tl
Cevapla
Combo
Togg çıktı diye dün televizyon da 5 farklı araba markasının reklamı çıktı. Baktılar tuttu, şimdi tutuştular
Cevapla
Kerem
Aynen togg çıkınca piyasayı kaybetmemek için kriz bitti diyorlar
Ayten madendere
Biz 3 aydır bekliyoruz araba yok diyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.