Oto elektrikçiliği yapan 38 yaşındaki Levent Çulhanoğlu, tutkunu olduğu ve halk arasında "Hacı Murat" olarak tabir edilen Murat 124 model bir aracı modifiye etmeye karar verdi.

Dört yıl önce hurdadan bin liraya aldığı otomobili elden geçiren Çulhanoğlu, teknolojik gelişmeleri aracına uyguladı. "Hacı Murat"ına parmak iziyle çalışma sistemi kuran Çulhanoğlu, özel bir yazılımla otomobile binildiğinde, inildiğinde ve dışarıdan yapılan fiziki müdahalelerde sesli yanıt sistemi de yerleştirdi.

Sahibinden başkasının parmak iziyle çalıştırılamayan otomobil, çalıştırma tuşuna basıldığında "Levent bey, iyi yolculuklar, lütfen emniyet kemerinizi takınız", araçtan inmeden önce ise "Hoşçakal Levent bey, iyi günler dilerim", otomobilin dışına sert bir şekilde vurulduğunda da "Levent beyin aracıdır. Lütfen uzaklaşın. Aksi taktirde polisi arıyorum." diyor.

Levent Çulhanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aracını yaklaşık 2-3 yıldır modifiye etmek için uğraştığını, otomobilin motorunu bile kendisinin yapıp taktığını anlattı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.