Otomobil

NISSAN LEAF satış rekoru kırdı

Tamamı elektrikli otomobiller içinde satış rakamı 400 bini geçen ilk araç NISSAN LEAF oldu.

NISSAN LEAF satış rekoru kırdı

Son yılların yükselen trendi olan elektrikli otomobiller satışlarını artırmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan NISSAN LEAF, 400 bin adetlik satış rakamını aşan ilk elektrikli otomobil oldu.

NISSAN LEAF satış rekoru kırdı

İlk nesliyle 2010 yılında piyasaya sunulan Nissan LEAF, yüksek teknoloji ve elektrikli sürüş deneyimini erişilebilir fiyatlarla pazara sunarak geniş kitlelere ulaşma başarısını sürdürüyor.

NISSAN Intelligent Mobility özellikleriyle donatılmış ve otonom sürüş özellikleriyle dikkat çeken NISSAN’ın elektrikli otomobili LEAF, piyasaya sürüldüğü 2010 yılından bu yana toplamda 400 bin satış adedine ulaşarak rekorlarına bir yenisini ekledi.

Dünyanın en çok satan elektrikli otomobili ünvanını elinde bulunduran NISSAN LEAF, son dönemde Kuzey Avrupa, Çin, Japonya ve ABD’de yoğun ilgi görüyor. 2018 yılında Avrupa’da da en çok satan elektrikli otomobil olan NISSAN LEAF, aynı zamanda Norveç’te en çok satan binek otomobil olmuştu.

LEAF menzilini artırıyor

CES 2019’da yenilenen versiyonu LEAF E-Plus ile müşterilerine güç ve menzil açısından daha fazla seçenek sunan NISSAN 2019 yılı için de dünyanın en çok tercih edilen elektrikli markası olma yolunda ilerliyor.

NISSAN LEAF E-Plus, NISSAN Intelligent Mobility’i “Akıllı Güç, Akıllı Sürüş ve Akıllı Entegrasyon” alanında kaydedilen ilerlemeyle temsil ediyor. NISSAN LEAF, 322 km’ye varan sürüş menzili, neredeyse sessiz çalışan motoru, yumuşak ve hassas gaz pedalı ile birçok müşterinin ihtiyacını karşılarken, NISSAN LEAF E-Plus yüzde 40’ın üzerinde bir artış ile 458 km’lik bir sürüş menzili sunuyor.

NISSAN LEAF Türkiye'de satılmıyor

Elektrikli araçların yüksek fiyatlandırmaları sebebiyle Türkiye pazarında NISSAN LEAF modeli ne yazık ki satılmıyor. Türkiye'de resmi olarak satın alınabilecek az sayıda yüzde 100 elektrikli otomobil var. Bu araçların sayılarının az olmasının bir diğer sebebi ise menzillerin düşük olması. Teknolojioku olarak daha önce Renault Zoe incelemesi yapmış ve bu yüzde 100 elektrikli araç ile ilgili görüşlerimizi sizlerle paylaşmıştık. İşte o inceleme:

Yorumlar
ARIPÇI İbrahim
Neden türkiyede satışı yok gerçekten bir anlam veremedim bu nissan ın satış politikasını
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.