Otomobil

Nissan modellerinde Renault imzası

Nissan, yeni nesil Micra ve Juke modelleri için önemli bir karar aldı. Buna göre söz konusu otomobilleri başka bir şirket üretecek!

Nissan modellerinde Renault imzası

Otomobil dünyasının en önemli üreticilerinden birisi olan Nissan, sevilen modelleri için önemli bir karar verdi. B sınıfı araçlar arasında beklenen satış rakamlarına bir türlü ulaşamayan ve zayıf bir görüntü veren Micra, gelecek nesilde tamamen değişecek. Ayrıca söz konusu otomobil Nissan tarafından değil, tamamen başka bir şirket tarafından üretilecek. Ayrıca B sınıfında bir SUV modeli olan Nissan Juke için de benzer bir karar alındı. İşte tüm detaylar!

Nissan açıkladı: Yeni Nissan Micra Fransız üreticiye emanet!

Yeni kasası ile 2017 yılında karşımıza çıkan Nissan Micra, sınıfındaki araçlarla rekabet edememiş ve istenilen satış rakamlarına ulaşamamıştı. Ülkemizde de hala satışta olan otomobil, tüketiciler için tercih sıralamasında çok gerilerde kalıyor. Gerek tasarımsal gerekse iç dizayn anlamında geçmiş nesillerinden oldukça farklı bir yapıya bürünen otomobilin yeni gelecek olan modellerinde de bir devrim yaşaması bekleniyor. Nissan Operasyon Direktörü Ashwani Gupta tarafından yapılan açıklama da bunu doğruluyor.

Nissan modellerinde Renault imzası - Resim : 1

Gupta tarafından yapılan açıklamaya göre yeni nesil Nissan Micra modelleri, tamamen Renault tarafından üretilecek. Hatta bu iş ortaklığına B sınıfı SUV modeli olan Nissan Juke da dahil olacak. Böylece Nissan, tamamen C sınıfındaki Qashqai modeline yoğunlaşacak. Bu konuda konuşan Gupta, "Yeni nesil Micra için Renault’u takip edeceğiz ve ortağımızdan gelecekteki Micra’yı bizim için geliştirmesini ve üretmesini isteyeceğiz. Bu strateji aynı zamanda Avrupa için Renault Captur ve Nissan Juke gibi gelecekteki küçük B-SUV modellerinden de sorumlu olacak. Nissan ise yeni nesil C-SUV modellerinde ön planda olacak. Qashqai ve kardeşi Kadjar’ı burada örnek gösterebiliriz." ifadelerini kullanarak tüm bunları doğruluyor.

Yorumlar
Mtrk
Uzak doğu ülkelerinin çizgileri, zevkleri bize uymuyor. Arabalar BÖCÜK gibi.
Cevapla
arslan
ben peugeotun tasarımlarındaki güçlü görünümün de kendi imzası olduğunu düşünüyorum bence oldukça başarılı :D
Cevapla
💠Gakk@💠
Ahanda Nissan da bitti
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.