O kişilerin Ferrari satın alması kesinlikle yasak 'Yok artık' diyeceksiniz! - Page 1

Ferrari’nin, müşterileri için zorunlu tuttuğu, yıllar içerisinde oluşturulan uzun ve katı bir kural listesi bulunuyor. Ayrıca, diğer pek çok şirkette var olanın aksine Ferrari’de çalışmak, bir Ferrari almak için size özel bir avantaj kazandırmıyor.


O kişilerin Ferrari satın alması kesinlikle yasak 'Yok artık' diyeceksiniz! - Page 2

Chicago bölgesindeki bir yetkili bayinin söylediğine göre, 2011 ve 2015 yılları arasında Ferrari her yıl ortalama 7.393 araç sattı. 2016 ve 2017 yıllarında bu ortalama 8.200’ün üzerine çıktı. Sonraki yıl satışlar bin daha artarak 9.251’e çıktı. 2019 yılında Ferrari 10.131 araç satarak, ilk defa tek bir yıl içerisinde 10.000’den fazla araç satmış oldu. Bir sonraki yıl bu sayı tekrar azalarak 9.119’a düştü.


O kişilerin Ferrari satın alması kesinlikle yasak 'Yok artık' diyeceksiniz! - Page 3

Ford Motor Company, geçtiğimiz yıl Dünya genelinde yaklaşık 3,9 milyon araç sattı ve bu da her yıl yola çıkan Ferrari sayısının koca bir denizde bir damla gibi gözükmesine sebep oluyor.


O kişilerin Ferrari satın alması kesinlikle yasak 'Yok artık' diyeceksiniz! - Page 4

Daha uygun fiyatlı bir model olan Ferrari Roma’nın başlangıç fiyatı 220.000 dolar iken, Ford’un Maverick kompakt kamyonetinin fiyatı 21.000 dolar gibi bir fiyattan başlıyor. Daha üst modellere çıktığımızda ise fark daha da açılabiliyor.


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.