Ülkemizdeki sıfır araba fiyatları oldukça yüksek seviyelerde. Her ne kadar ÖTV dilimlerinde değişiklikler yapılsa da bunun fiyatlara yansıması beklenen seviyede gerçekleşmedi. Bahsi geçen durumun en somut örneklerinden birisi ise Opel Corsa. B sınıfı bir hatchback modeli olan aracın fiyatı 2021 yılının Aralık ayında 359.900 TL idi. Bugün ise bu fiyata komik bir indirimin geldiğine şahit oluyoruz.

Opel Corsa fiyat listesi: Böyle indirim görülmedi


Şu günlerde ise aracın fiyatı 358.900 TL olarak görünüyor. Yani modelin fiyatında geçtiğimiz aya göre tam 1.000 TL’lik indirim yapıldığını söylemek mümkün.

Bu tarz bir indirimin sıfır otomobil pazarında daha önce yapıldığına açıkçası şahit olmadık. Bu bakımdan yapılan değişikliğin biraz komik olduğunu ifade edebiliriz.

Araç giriş seviyesinde karşımıza 1.2 litrelik benzinli bir motorla beraber geliyor. 75 beygir güç üreten bu motora 5 ileri manuel şanzıman ile kombine ediliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.