Otomobil devi Türkiye pazarına geri dönüyor! - Page 1

Üç farklı SUV modeliyle Türkiye pazarına yeniden giriş yapacak olan o otomobil devinin araçları şimdiden merakla bekleniyor. Çinli otomobil şirketi Chery Türkiye pazarına yeni modelleri ile tekrar giriş yapabilir. Henüz şirket tarafından net olarak onaylanmasa da söylentiler bu yönde.

Otomobil devi Türkiye pazarına geri dönüyor! - Page 2

ilk olarak Tiggo 8 Pro modelini Türkiye pazarına tanıtacak. Çinli otomobil şirketi Chery, Tiggo 8 Pro modelini yakın bir zamanda Türkiye pazarına tanıtacağını duyurdu. Araç fiyat etiketi olarak 13.000 dolar'dan başlayacak. Bu da mevcut kurda 233.000 TL civarına denk geliyor.

Otomobil devi Türkiye pazarına geri dönüyor! - Page 3

Otomobil sektöründe yaşanan çalkantıların ardından bazı kurallar bildiğiniz üzere yenilendi. Bu kapsamda artık al-sat yapan galericilere bazı engeller getirildi. Örneğin bir araç 6 km yapmadan ikinci ele konulamayacak.

Otomobil devi Türkiye pazarına geri dönüyor! - Page 4

Bu kapsamda galericilere ellerindeki araçları Eylül'ün ortasına kadar çıkarmaları için süre de tanındı. Tüm bu gelişmelerin arasında bir de Çinli otomobil devinin Türkiye pazarına tekrar geldiği belli oldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.