Otomobil devi Türkiye'yi merkezi olarak seçti! Yeni model geliyor

Citroen CEO’su Vincent Cobée, Türkiye pazarına uygun bir model üzerinde çalıştıklarını duyurdu. İşte Haziran ayında gelmesi beklenen otomobil hakkında bilinenler.

Otomobil devi Türkiye'yi merkezi olarak seçti! Yeni model geliyor

Fransız marka Citroen’in Türkiye yapılanması, merkezi olarak Türkiye'yi seçti. Şirketin Türkiye ofisi, son iki yılda elde ettiği satış rakamlarıyla Citroen’in global satışlarında Avrupa ve Çin’in ardından 7. sıraya yerleşmiş konumda. Pandemiye rağmen başarılarına devam eden marka şimdi yeni bir karar aldı.

Markanın Türkiye’de yakaladığı satış grafiği Citroen’in global CEO’su Vincent Cobée’nin merceğine oturdu diyebiliriz. İstanbul’a gelen CEO, gazeteciler ile buluştu. Bu toplantıda yapılan açıklamada CEO, Türkiye’nin beklentilerine uygun ‘ekonomik’ bir otomobil modeli üzerinde çalıştıklarını ve bu modelin global lansmanını haziran ayında ülkemizde gerçekleştireceklerini ilk kez dünyaya duyurdu.

Otomobil devi Türkiye'yi merkezi olarak seçti! Yeni model geliyor

citroen

Cobée, “Şimdi artık Avrupa’yı ve Avrupa dışını yeniden dengeliyoruz” ifadelerini kullandı. CEO sözlerine, “Bu noktada Türkiye etkileyici bir pazar. Genç nüfusu, alım isteği ve zevkleri farklı. Türkiye otomotiv pazarı, şu anda bundan 5 yıl önce olduğu noktada değil. Dolayısıyla burada çok yüksek bir potansiyel var. Benim işim ise doğru, uygun teklifi yaratmak. Yani nüfusun, buradaki halkın beklentilerini karşılayacak doğru ürünle gelmek. Daha fazla ürün sunarak aynı zamanda orta sınıfa da hitap edecek şekilde ürünlerimizi hazırlamalıyız. Bugün, Türkiye ve birkaç başka pazar sayesinde daha rekabetçi pozisyonumuzu dünyada yeniden oluşturuyoruz. Haziran sonunda tekrar Türkiye’yi ziyaret edeceğim. Çünkü burada global bir lansman yapacağız. Büyük performansların olduğu bir nokta olduğu için lansmanı burada yapacağız. Burada lanse edeceğimiz araç tam olarak Türkiye pazarına uygun bir araç olacak. Bununla birlikte aslında tüm Akdeniz havzasına, Avrupa’yla, Kuzey Afrika’yla Türkiye’ye ve etrafındaki pazarlara uygun bir araç olacak.” ifadelerini ekledi.