Otomobil fiyatlarında yeni zam dalgası! TOGG'un fiyatı da artacak - Page 1

Otomobil fiyatlarında bir süredir dengesiz bir fiyatlandırma söz konusu diyebiliriz. Bu kapsamda oynak fiyatlar hem araç sahibi olmak isteyenleri hem de araçlarını satmak isteyenleri rahatsız ediyor.

Otomobil fiyatlarında yeni zam dalgası! TOGG'un fiyatı da artacak - Page 2

Getirilen bazı düzenlemeler ile özellikle ikinci el otomobil piyasasındaki dengesiz fiyatların önüne geçilmeye çalışılmıştı ancak şimdi yeni bir zam dalgası kapıda olabilir. Sektörden gelen söylentilere göre araba fiyatlarında yeni zam dalgası yolda.

Otomobil fiyatlarında yeni zam dalgası! TOGG'un fiyatı da artacak - Page 3

Ukrayna’da yaşanan savaş Avrupa’da enerji fiyatlarına yüzde 200 zam olarak yansıdı. Bu durum direkt olarak otomobil sektörünü de kötü etkiledi. Otomotiv sanayinde üretim maliyetlerinin artması ve sıfır araba fiyatlarına da zam olarak yansıması bekleniyor.

Otomobil fiyatlarında yeni zam dalgası! TOGG'un fiyatı da artacak - Page 4

ÖTV güncellemesi bekleyen sektörde en ucuz araba fiyatları 400 bin lirayı aşarken, bu rakamın yakın dönemde 700 bin liraya kadar yükselebileceği iddia edildi. ÖTV indirimin Türkiye'nin milli otomobili TOGG'a nasıl yansıyacağı ise belirsiz ancak pek ucuz olmayacağı yönünde söylentiler mevcut.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.