Yağ seviyesini kontrol etmek


Yağ aracınızın motorunun can damarıdır. Yağ sayesinde arabanızın motorundaki tüm hareketli parçaları yağlanır. Günümüz arabalarının neredeyse tamamı, önerilen yağ ve filtre değişimleri arasında önemli miktarda yağ kullanmayacak kadar iyi yapılmış ve tamamen sızdırmaz hale getirilmiş motorlara sahiptir. Ancak eski model araçlarda yağ konusunda daha dikkatli olmakta fayda var.

Cam suyunu kontrol etmeyi ihmal etmeyin


Cam suyunun bitmesi oldukça sıkıntılı bir durum yaratabilir. Özellikle yol çamuru ve tuzun ön camı ve görüşü bozduğu kış aylarında özellikle kötüdür. Ön cam yıkayıcı haznesini ne sıklıkta kontrol edeceğiniz mevsime ve hava durumuna göre değişiklik gösterir.

Lastiklerin hava basıncına dikkat


Daha yeni otomobillerde, lastiklerinizin havasının azaldığını size bildirmek için bir lastik basıncı uyarı ışığı bulunur, ancak eski otomobillerde ne yazık ki bu yoktur. Lastiklerinizin basıncını kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Radyatör kontrolü


Radyatör, motorunuzun sıcaklığını kontrol altında tutan soğutma sıvısı içerir ve görsel olarak kontrol edilebilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.