Otomobil

Otomobilinizi akıllı otomobil yapacak beş harika araç!

Bu araçlar ile otomobilinizi, akıllı otomobile dönüştürebilirsiniz.

Otomobilinizi akıllı otomobil yapacak beş harika araç!

Akıllı telefon her şeyi daha akıllı hale getirebilir. Tek gereken şey doğru araçlara sahip olmaktır. Bunun gibi araçlar sayesinde, akıllı araba artık geleceğin bir parçası değil, pratik ve uygun fiyatlı bir gerçeklik haline geldi. Sürüş deneyiminizi geliştirmek için akıllı telefonunuzun bağlantı ve işlem gücünden faydalanabilirsiniz.

Aracınızın verilerinin ve sürüş performansınızın analiz edilip size hemen gönderildiğini veya artık aracınızın park yerini unutmamak için endişelenmeniz gerekmediğini düşünün. Hareket ve acil durum servislerinin yanısıra tek bir dokunuş ile akıllı telefonunuzdaki tüm müzik parçalarını aracınızın hoparlörlerinden çalabilir, navigasyon ve sürüş bilgileri ön camınıza yansıtılabilir.

 1486458317_hedr.jpg

Aşağıda ve sonraki sayfalarda otomobilinizi akıllı hale getirecek araçların listesini inceleyebilirsiniz.

Automatic

Resmi web sitesi | Amazon satış(100 $)

Automatic, aracınızın ve akıllı telefonunuzun bir olmasını sağlıyor. Araç bilgisayarınıza takılan bir adaptördür ve veriyi otomatik olarak ücretsiz mobil uygulamasına senkronize ederek teşhis, sürüşünüz hakkında gerçek zamanlı geribildirim, park yerinizi bulma konusunda yardım ve ücretsiz acil durum çarpma tepkileri gibi birçok yararlı özellik sunuyor. Araba sorunlarınızın yardıma ihtiyacı varsa veya bir kaza durumunda acil servisleri arayıp ve ailenize haber verdiyseniz, uygulama yapabileceğiniz en iyi hareketi önerecek.

Aynı zamanda, belirli bir hız sınırının üzerine çıkınca hafif sesli uyarılar verir. Ayrıca, daha verimli yolculuğa yardımcı olan her gezi için maliyetin ve MPG'nin dökümünü alacaksınız. Dahası, bazı geziler "işletme" olarak etiketlenebilir, böylece giderlerinizde bunları dosyalayabilirsiniz. Automatic, akıllı telefonunuza ek olarak aracınızı, Amazon Echo, Apple Watch, Nest, Pebble ve Jawbone cihazına ve ayrıca 3. parti uygulamalara bağlar.

 1486458365_automatic.jpg


Navdy

|  Amazon satış ($800)

Akıllı telefonunuzdan beslenen Navdy'nin ekranı, arabanızın ön camın üzerine bilgileri yansıtır (hız sınırı, MPG, yakıt aralığı, RPM, pusula ve daha fazlası). Tam renkli ve tamamen şeffaf olan ekran, doğrudan güneş ışığında görünür ve geceleri kendiliğinden ışığı artar. Navdy ayrıca eller serbest sistemi olarak da çalışır. Bir çağrıyı kabul etmek, reddetmek veya geri dönmek için telefonunuzu almak zorunda değilsiniz. Navigasyon, Google Haritalar tarafından destekleniyor ve böylece, varış yerinin rotalarını kolayca arayabilir ve planlayabilirsiniz. Cihaz ayrıca, telefonunuzdan gelen tüm mesajları ve bildirimleri de yüksek sesle okuyor ve Siri veya Google Asistanının sesli girişini kullanarak yanıtlamanızı sağlıyor. Bu özellikler kulağa harika geliyor ama 800 dolar fiyat etiketine sahip.

 1486458413_navdy.jpg

Anker SoundSync Drive

Resmi web sitesi | Amazon satış($ 22)

SoundSync basit bir öncülüğe sahip. Telefonunuzu araç hoparlörlerinden geçirin ve şovun tadını çıkarın! Bluetooth ile arama yapabilir ve müzik dinleyebilir ve Siri ve diğer sesli kumanda özelliklerini içeren birçok alıcı ve telefon işlevini tek bir düğmeyle kontrol edebilirsiniz. Yerleşik gürültü bastırma teknolojisi yol gürültüsüne ve yankılara karşı yardımcı olur. SoundSync Sürücüsü, AUX girişli hemen hemen tüm Bluetooth cihazları ve arabalar ile çalışır ve herhangi bir USB şarj aleti ile güçlendirilebilir.

 1486458678_anker-soundsync-drive.jpg

Viper SmartStart

Resmi web sitesi | Amazon satış($ 125)

Viper SmartStart, akıllı telefonunuzla çalışan bir araç güvenliği ve uzaktan başlatma sistemidir. Bununla birlikte, kışın aracınızın kabinini önceden ısıtabilir, yaz aylarında önceden soğutabilir, kapılarınızı kilitleyebilir ve kilidini açabilir, güvenlik önlemlerini alabilir, bagajınızı açabilir ve aracınızı otoparkta bulabilirsiniz. Temel olarak, Viper SmartStart akıllı telefonunuzu nihai anahtar fob haline getirir ve otomobilinizi neredeyse dünyanın herhangi bir yerinden başlatmanızı, kilitlemenizi, kilidini açmanızı ve takip etmenizi sağlar. Ayrıca, Android Wear cihazları ve Apple Watch ile entegre olur, böylece otomobilinizi saatinizden kontrol edebilirsiniz.

 1486458759_viper-smartstart.jpg

Fobo Tire

Resmi web sitesi | Amazon satış (195 $)

Fobo Tire Plus, dünyanın ilk Bluetooth zırhlı lastik basıncı izleme sistemidir. Optimum lastik basıncı optimum yol tutuşu ve araba performansı, etkili fren mesafesi, daha uzun lastik ömrü ve daha iyi yakıt verimliliği sağlar. Fobo Tire, araba lastik basıncını ve sıcaklığını gerçek zamanlı olarak izleyerek en iyi sonucu elde etmenize yardımcı olur. 3 seviyeli uyarılar sunar ve iki seviyeli bir hırsızlığa karşı caydırıcı kilitleme sistemine sahiptir. Bir uygulamada 19 arabaya kadar izlenebilir ve lastik verileri sürücülerin akıllı telefonları arasında paylaşılabilir.

1486458810_fobo-tire.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.