Mutlu Akü Listemizde 9. sırada yer alan Twitter hesabı, bir otomobil markasının değil, bir otomobil parçasının hesabı. Mutlu Akü’nün 18 bin 600 takipçisi var. Takip ettiği hesap sayısı ise 1790. Listedeki en fazla tweet’i olan hesabın takipçi sayısı ayda ortalama 1360 kişi olarak değişim gösteriyor. Hesap, günlük yazdığı tweet’lerin frekansının yüksek olmasına rağmen, etkileşim oranı diğer markalara kıyasla vasatın üzerine çıkamıyor. Hesabın boom kalite skoru ise 20.

Ford Türkiye Twitter’da otomobil sektöründe başarıyı yakalayan markalardan biri de Ford Türkiye. Ford Türkiye’yi 19 bin 269 kişi takip ediyor. Hesap günlük 1 ya da 2 tweet yazıyor. Takipçilerinin sorularına mention yazarak cevap veren sitenin etkileşim oranı %0.081. Hesabı aylık takip eden hesap sayısı ortalama 1861 kişi. Takipçi sayıları bakımından ele aldığımızda Twitter’da Ford Türkiye’nin takipçi sayısı sektör ortalamasının üstünde olmasına rağmen, artış olarak sabit düzeyde ilerleme gösteriyor. Boom kalite skoru ise 23

Kia Türkiye Güney Kore markası olan Kia’nın Türkiye hesabının 19 bin 730 takipçisi var. Günlük 1 ya da 2 tweet yazarak aylık takipçi sayısını artırmaya çalışıyor. Listemizdeki otomobil markaları arasında en düşük etkileşim oranına sahip hesap olduğunu söyleyebiliriz. Hesaptan bugüne kadar 1130 tweet yazılmış. Hesabın boom kalite skoru ise 15.

Renault Türkiye “Otomobili değiştiriyoruz, hayatı değiştiriyoruz” sloganıyla Renault Türkiye, Twitter hesabı listemizin 6. sırasında yer alıyor. Hesabın 20 bin 126 takipçisi var. Sıralamamızda en yüksek aylık takipçi sayısına sahip olan hesap olan Renault Türkiye hesabı da diğer otomobil markaları gibi etkileşim daveti olarak “renginiz hangisi” sorusunu sıklıkla kullanıcılarına yöneltiyor. Hesabın tweet sayısı 1329, boom kalite skoru ise 22. Sektör ortalamasının üzerinde seyreden takipçi sayısıyla, Renault Türkiye Twitter hesabının etkileşim oranı da ortalamanın üzerinde.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.