Otoyol Kanunu'nda önerilen güncellemeler kapsamında, sürücüsüz araba kullanan kişilerin yerleşik ekranlarda televizyon izlemelerine izin verilecek.

Hükümet, değişikliklerin sürücülerin istendiğinde araçların kontrolünü geri almaya hazır olması gerektiğini söyleyeceğini söyledi. Ancak, sürüş sırasında cep telefonu kullanmak yasak olacak.

Ulaştırma Bakanlığı (DfT), şu anda Birleşik Krallık yollarında kendi kendini süren arabalara izin verilmediğini, ancak kendi kendini sürebilen ilk araçların bu yıl içinde kullanıma hazır olabileceğini söyledi.

2025 yılına kadar kendi kendini süren araçlar ile ilgili tam bir düzenleyici çerçevenin uygulanması planlanıyor. Ayrıca, kendi kendini süren araba kullanıcılarının kazalardan sorumlu olmayacağını da belirleyecekler. DfT, bunun yerine bireylerin değil sigorta şirketlerinin birçok durumda taleplerden sorumlu olacağını söyledi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.