ÖTV indirimi sonrasında sıfır otomobil almayı düşünenlere kötü haber! Tüm Türkiye’yi etkiledi - Page 1

Bilindiği üzere kısa süre önce yayınlanan kararname ile sıfır otomobildeki ÖTV matrahları tekrardan düzenlenmişti. Bu düzenleme sonrasında bazı otomobillerin fiyatında 80 bin TL’ye varan indirimler gerçekleşti.

ÖTV indirimi sonrasında sıfır otomobil almayı düşünenlere kötü haber! Tüm Türkiye’yi etkiledi - Page 2

Düzenleme sonrası Fiat, Renault, Hyundai başta olmak üzere pek çok otomobil üreticisi giriş segmentindeki modellerinin liste fiyatlarını düşürdü. Düşürmesine düşürdü fakat düzenleme sonrası kimsenin beklemediği bir durum ortaya çıktı.

ÖTV indirimi sonrasında sıfır otomobil almayı düşünenlere kötü haber! Tüm Türkiye’yi etkiledi - Page 3

Özellikle giriş segmentinde yer alan otomobillerde gerçekleşen 80 bin TL’ye varan indirimlerle birlikte birçok kişi sıfır otomobil hayaliyle bayilerin yolunu tuttu. Fakat sıfır otomobil almak isteyenlerin aldığı yanıtlar Türkiye’nin 4 bir tarafındaki bayilerde de aynı oldu.

ÖTV indirimi sonrasında sıfır otomobil almayı düşünenlere kötü haber! Tüm Türkiye’yi etkiledi - Page 4

Hemen hemen tüm bayiler en çok indirimin yaşandığı otomobillerde stok bulunmadığını beyan ettiler. Bunun yanı sıra indirim oranının az olduğu ya da olmadığı paketlerde ise stok sıkıntısının olmadığı belirtildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.