Bütün bu güç değerleriyle 0'dan 100 km/h hıza yalnızca 3,4 saniyede çıkan sedan araç, sınırlandırılmış olarak 250 km/h maksimum hıza sahip olmakla birlikte bu sınır 305 km/h seviyesine arttırılabiliyor.

Gücü aktarma işlemi 8-ileri M Steptronic otomatik bir şanzımana düşerken, şanzımanın Efficient, Sport ve Sport Plus modları yer alıyor. Gücün tekerleklere aktarılmasını ise M5 ailesinde bir ilk olarak dört tekerden çekiş sistemi M xDrive üstlenirken, bu tarafta ise 4WD, 4WD Sport ve gücün sadece arka tekerleklere aktarıldığı 2WD seçeneği yer alıyor. BMW yeni M5'te de önceden olduğu gibi yol tutuş sistemlerinin tamamen kapatılmasını mümkün kılmakta.

Otomobil güncel M modellerindekine benzeyen bir ön tampona ve dörtlü egzoz çıkışına sahip. Standart olarak 19" jantlarla gelen araçta 20" jant seçeneği opsiyon sunulurken, müşteriler isterse toplamda 23 kg'lık bir ağırlık kazancı sağlayan karbon seramik fren sistemini de seçebiliyor.

Tavan ve kasasının bazı parçalarında karbon fiber takviyeli polimer kullanılan araç, F10 M5'e (1.945 kg) göre 90 kg daha hafif ve 1.855 kg ağırlığa sahip. İç mekanda direksiyon, koltuklar ve döşemelerin elden geçirildiği araç standart olarak sunulan kırmızı detaylarla desteklenen karbon fiber trimlerle daha sportif bir görünüm sunuyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.