Peugeot 308 hiç böyle zam görmemişti! Böyle ölmeyiz füze atın! - Page 1

Fransa merkezli otomotiv devi Peugeot, otomobil fiyatlarına büyük zamlar yaparak tüketicileri şaşırttı. Bu fiyat artışlarından en çok etkilenen modellerden biri ise Peugeot 308 oldu. C HB sınıfının önde gelen temsilcilerinden olan Peugeot 308, son tasarımıyla segmente yeni bir soluk getirmişti. Ancak son güncellemelerle birlikte fiyatlar adeta gökyüzüne çıktı. Geçtiğimiz ay 887.500 TL'den başlayan fiyatlarla müşteri bulan 308, şu anda tam 932.000 TL'lik bir fiyat etiketine sahip.

Peugeot 308 hiç böyle zam görmemişti! Böyle ölmeyiz füze atın! - Page 2

Peugeot 308 Active Prime modeline odaklandığımızda, otomobilin baz versiyonunda 1.2 litrelik benzinli bir motor yer alıyor. Bu motor 130 beygir gücü üretirken, 8 ileri tam otomatik bir şanzımanla birlikte sunuluyor. Bu kombinasyon, sürücülere oldukça konforlu ve keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor.

Peugeot 308 hiç böyle zam görmemişti! Böyle ölmeyiz füze atın! - Page 3

Peugeot 308 hiç böyle zam görmemişti! Böyle ölmeyiz füze atın!


Ancak, Peugeot 308'in bu önemli fiyat artışı tüketiciler arasında büyük bir şaşkınlık yarattı. Birçok otomobil sever, geçtiğimiz ayki fiyatlara göre oldukça yüksek bir fiyatla karşı karşıya kaldıkları için hayal kırıklığına uğradı. Fiyatların neden bu kadar yükseldiği ve Peugeot yetkililerinin bu konudaki açıklamaları ise henüz bilinmiyor.

Peugeot 308 hiç böyle zam görmemişti! Böyle ölmeyiz füze atın! - Page 4

Otomobil sektöründe yaşanan bu fiyat artışları, genellikle bir dizi faktörden kaynaklanıyor. Döviz kurlarındaki dalgalanmalar, malzeme maliyetlerindeki artışlar ve vergi politikalarındaki değişiklikler gibi etkenler, otomobil fiyatlarını doğrudan etkiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.